Bratislava blokuje

11.03.2015

plagat (1)

V sobotu 14. marca 2015 sa v Bratislave uskutoční blokáda pochodu neonacistov a neoľudákov, ktorá je zvolaná na Námestie SNP v Bratislave o 14.00 hod. Cieľom demonštrácie s názvom Bratislava blokuje, ktorú podporil celý rad osobností verejného a kultúrneho života, je odmietnuť myšlienky fašizmu, rasizmu a nenávisti.  Na akcii, okrem ďalších vzácnych hostí, vystúpi aj Ján Chudík – priamy účastník Slovenského národného povstania a protifašistických oslobodzovacích bojov či Pavel Traubner, popredný neurológ, čestný predseda ÚZ Židovských náboženských obcí v SR a pamätník fašistických represálií z obdobia Slovenského štátu.

Okrem verejného protestu sa v našom hlavnom meste počas niekoľkých dní uskutoční aj séria sprievodných podujatí, ktorá zahŕňa diskusie o nebezpečenstve vzostupu krajnej pravice, premietanie dokumentárnych filmov o hrôzach holokaustu či výstavu satirických koláží z dielne autorov parodickej stránky Naše Slovensko.

V Open Gallery sa v piatok 13. marca o 17:30 uskutoční premietanie dokumentárneho filmu Night Will Fall a následná diskusia s názvom „Nenávisť ako folklór?“. Pozvanie prijal slovenský umelec a dokumentarista Tomáš Rafa, ktorý sa vo svojej tvorbe zaoberá rasizmom, nacionalizmom a vyostrenými politicko-spoločenskými témami. Druhým hosťom je Sergej Danilov, bývalý novinár zaoberajúci sa problematikou extrémizmu a spoluzakladateľ kampane Šport spája.

program

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter