Nie v našom meste: Demokracia v ohrození v predvečer ľudských práv

27.11.2014

NieVnasomMeste-plagat-n2-FB

Pri príležitosti Svetového dňa ľudských práv (10. december) občianska platforma Nie v našom meste, Centrum komunitného organizovania a Animus Apertus organizujú podujatie s názvom Nie v našom meste: Demokracia v ohrození v predvečer ľudských práv. Počas dňa budú prebiehať diskusie o zdrojoch a príčinách extrémizmu, úlohe štátu, samosprávy i občianskej spoločnosti v boji proti extrémizmu, vzdelávaní mladých ľudí či úlohe náboženstva.

O 19:00 bude v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity (Bernolákova ul.) prebiehať divadelno-hudobný happening POCTA ĽUDSKOSTI, počas ktorého vystúpia Lola Marsh (Gil Landau a Yael Shoshana Cohen), Chasidské piesne (Baruch Myers, Jozef Ľupták, Boris Lenko), Gonsofus, Chalani z chatrče, Martina Javor či Vlado Sendrei. K nim sa pridá aj viacero osobností, ako napríklad Richard Stanke, Zuzana Kronerová, Fero Guldan, Michal Kaščák, Michal Handzuš, Mikuláš Huba, Ján Mičovský a ďalší. Vystúpi aj náš detský zbor Superar. Réžie večera sa ujala Viera Dubačová.

Podrobný program.

Pozývame zástupcov MVO, našich grantistov ale aj individuálnych záujemcov z Bratislavy zúčastniť sa podujatia. V prípade záujmu o autobusovú dopravu sa môžete prihlásiť na michaela.kucova@osf.sk, kapacita je obmedzená. Predpokladaný odchod z BA je v utorok 9.12 o 7:30, predpokladaný návrat z BB o 23:00. O podrobnostiach budeme záujemcov včas informovať emailom.

 

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter