Pozývame vás na konferenciu Ľudské práva v modernej Európe

20.11.2014

konference

Konferencia sa uskutoční 27. novembra 2014 v priestoroch hotela Falkensteiner v Bratislave. Cieľom konferencie je vytvoriť priestor pre zdieľanie skúseností a možných prístupov a pre porovnanie trendov v téme ľudských práv na Slovensku a v Nórsku.
Konferenciu otvoria Peter Javorčík, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a Ingvild Næss Stub, štátna tajomníčka nórskeho Ministerstva zahraničných vecí.

Program konferencie je zložený z 3 sekcií, ide o témy Zosúladenie pracovného a súkromného života ako predpoklad rešpektovania osobnostných a rodových rozdielov a Ľudské práva ako súčasť vzdelávania. Tretia sekcia bude venovaná téme Boj proti diskriminácii, extrémizmus a začlenenie skupín ohrozených sociálnym vylúčením. V každej sekcii vystúpi slovenský a nórsky zástupca, ktorý sa vyjadrí k danej téme. Zároveň budú prezentované príklady dobrej praxe v podobe realizovaných projektov na Slovensku.

Podujatie bude moderovať Karolína Miková a Zora Pauliniová z PDCS.

V prípade záujmu o konferenciu, vyplňte prosím prihlasovací formulár. Prihlasovanie je možné do 21. novembra 2014 do 23:59.

Tešíme sa na vašu účasť.

Konferencia-Ludske-prava-program

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter