Sme otvorení/We are open

8.11.2014

YESweareopenLogo

Pri príležitosti Svetového dňa slobody a boja proti fašizmu a antisemitizmu spúšťame projekt Sme otvorení/We are open.  Jeho cieľom je vytvorenie pozitívnej mapy Slovenska, ktorá poskytuje informácie o miestach, kde sa každý môže cítiť bezpečne a príjemne. Kaviarne, kluby, reštaurácie, kultúrne centrá či športoviská tak verejne vyhlasujú, že sú otvorené skutočne pre všetkých, bez ohľadu na pôvod, rasu, náboženstvo, sexuálnu orientáciu či presvedčenie. Iniciatívou Sme otvorení/We are open chceme podporiť pozitívny postoj spoločnosti k rôznorodosti.

Zapojené prevádzky spoznáte podľa vchodu označeného nálepkou Yes, we are open. Ich kompletný zoznam nájdete na www.smeotvoreni.sk.

 

K hodnotám otvorenosti a tolerancie sa môže prihlásiť ktorákoľvek prevádzka na Slovensku a dať tak svojim návštevníkom vedieť, že u nich sa s diskrimináciou či predsudkami nestretnú. Okrem majiteľov a prevádzkarov môžu priestor prihlásiť aj jeho pravidelní návštevníci, ktorí sa chcú podeliť o pozitívnu skúsenosť. Stačí vyplniť základné údaje o prevádzke  na webstránke projektu.

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter