Základy sociálnej a finančnej gramotnosti detí budeme rozvíjať už v materských školách

19.08.2015 ,

Prinášame prvé školenie programu Aflatoun na Slovensku. Medzinárodný program v deťoch rozvíja finančnú gramotnosť, ktorá stavia na sociálnych zručnostiach už od predškolského veku. S cieľom zlepšovať svet pomocou vzdelávania pôsobí už vo viac ako 85 krajinách sveta. 23. – 25. augusta sa koná prvé školenie aj pre slovenské učiteľky a učiteľov materských škôl.

Program Aflatoun, ktorý na Slovensko prináša Nadácia otvorenej spoločnosti spolu s organizáciou eduRoma a Štátnym pedagogickým ústavom, rozvíja vedomosti detí o ich právach, základných finančných pojmoch a podnikaní. Praktickým spôsobom učí deti narábať s peniazmi a zvyšuje ich schopnosť vytvárať spoločenské zmeny. Vzdelávací program je založený na dlhoročnom výskume a tvorí ho pestrá škála aktivít ako divadlo, spev, tanec, hry či komunitné aktivity.

Pre deti vo veku 3- 6 rokov Aflatoun vyvinul špeciálny program Aflatot, ktorý buduje základy sociálnej a finančnej gramotnosti. Program stavia na dôkazoch zo vzdelávacích programov pre deti predškolského veku, ktoré potvrdzujú, že investície do detí v ranom veku im dávajú výhody, ktoré sa časom posilňujú a rozvíjajú. Vďaka školeniu sa počas nasledujúceho školského roka po prvý raz dostane aj do slovenských škôlok.

Prvý tréning pre materské školy, najmä v lokalitách s vysokým podielom Rómov, budú viesť Chiara Massaroni (Aflatoun) a Barbora Vaněk (Nadácia otvorenej spoločnosti). Počas neho sa vyškolí prvých 18 účastníčok a účastníkov z materských škôl, štátnej správy a mimovládnych organizácií. Tréning je pripravovaný s podporou Veľvyslanectva Holandského kráľovstva a holandskej nadácie Child Savings International.

Pozrite si kompletný Program školenia Aflatot.

Partneri:

eduRoma

Kingdom of Netherlands

SPU

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter