Zamestnávanie Rómov: búranie mýtov a reálne skúsenosti

2.03.2015

4459805690-7f0d0e80e6-z

Stretnutie zamestnávateľov, zástupkýň a zástupcov obcí, štátnej správy a mimovládnych organizácií organizuje Nadácia otvorenej spoločnosti s podporou Veľvyslanectva Spojených štátov amerických a Americkej obchodnej komory na Slovensku.

Podujatie Podpora rozmanitosti pre podniky a komunitné organizácie voľne nadväzuje na predchádzajúcu spoluprácu v pilotnej iniciatíve, ktorá mapovala možnosti uplatnenia pre rómskych študentov a študentky. Počas pripravovanej konferencie sa pokúsime zamerať na ľudí, ktorí pri hľadaní práce narážajú aj na ďalšie komplikácie – vek, rodinná situácia, chýbajúca kvalifikácia, nízka mobilita, dlhodobá nezamestnanosť a iné. Na podujatí sa zúčastnia a svoje pohľady odprezentujú zástupkyne a zástupcovia zamestnávateľov, obcí so skúsenosťou v zriaďovaní a vedení obecných firiem a sociálnych podnikov, či mimovládnych organizácií pracujúcich v oblasti podporovaného zamestnávania. Účasť prisľúbili aj zahraniční hostia, napríklad zástupkyňa Európskej banky pre obnovu a rozvoj.

Čo potrebujú zamestnávatelia a ako im to obce a mimovládne organizácie môžu poskytnúť? Akým spôsobom môžeme spolupracovať na vytváraní pracovných miest a rozvoji podnikania? A čoho sa najviac boja samotní nezamestnaní?

Poďte s nami hľadať odpovede:
9. marca 2015 9:00 – 16:30
Hotel Maraton, Košice

program
Registrujte sa vyplnením formulára.

foto: flickr, Martijn Schornagel

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter