Pomôžte nám učiť deti, ako sa chrániť pred koronavírusom s Aflatounom

22.11.2021

Nadácia otvorenej spoločnosti realizuje osvetové aktivity zamerané na zlepšenie hygienických návykov detí v materských a základných školách v marginalizovaných rómskych komunitách na východnom Slovensku už od začiatku pandémie.

Tieto komunity sú extrémne zraniteľné, preto so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou spúšťame aj komplexnú informačnú a vzdelávaciu kampaň. Jej cieľom bude naučiť 1000 našich malých Aflatouncov a ich rodičov detsky prístupnou formou, čo je koronavírus, prečo a ako sa pred ním chrániť a ako si správne umývať ruky – aby deti, pre ktoré je každá minúta strávená v škole nesmierne dôležitá, neboli opäť odkázané na „vzdelávanie“ z domu a strávili čo najviac času v kolektíve – vo svojich škôlkach a školách…

Pomôžte nám zabezpečiť pre deti a ich učiteľov a učiteľky dostatok mydla, dezinfekčných a ochranných prostriedkov na ďalšie náročné mesiace, ktoré čakajú našu krajinu.  

Vaše príspevky podporia aj chránenú dielňu na východnom Slovensku, ktorá pre každú triedu zapojenú do kampane vyrobí maskota a detského sprievodcu programom – postavičku Aflatoun.

Podporiť túto kampaň môžete cez DARUJME.SK.


Nadácia otvorenej spoločnosti realizuje program na rozvoj sociálnej a finančnej gramotnosti Aflatoun od roku 2015. Zapojenie sa do programu je odporúčané Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Viac o programe nájdete tu: osf.sk/aflatoun.

 

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter