výstava Sexizmus nie je sexi

Pozvánky grantistov

12.1.2016, 11:00 – Bratislava, Tržnica Trnavské mýto

Aliancia žien – Cesta späť, inšpirovaná súťažou Sexistické prasátečko, ktoré úspešne tematizovalo problematiku sexistickej reklamy v Českej republike, vyhlasuje súťaž o anti-cenu za najsexistickejšiu reklamu roka aj na Slovensku. Súťaž má názov Krivý klinec a verejnosť bude mať od januára 2016 možnosť cez jej internetovú stránku nominovať na anti-cenu najsexistickejšíe slovenské reklamy.  Súťaž bude oficiálne zahájená výstavou reklám viditeľných v našom okolí za uplynulé obdobie, ktoré poslúžia ako inšpirácia na podnietenie diskusie na tému sexizmu a násilia v reklamách.

Projekt bude zahájený 12. januára 2016 v Tržnici na Trnavskom Mýte ukážkami sexistických reklám použitých v slovenskom reklamnom priestore spolu s popiskami zobrazujúcimi ich problematické aspekty. Diváci a diváčky budú mať zároveň možnosť sami okomentovať vybrané reklamy post-itmi so svojimi vlastnými komentármi a pripomienkami.

Radi by sme Vás pozvali do Starej Tržnice v spomínaný deň od 11:00 do 15:00 hod., aby ste si mohli pozrieť vybrané reklamy a podeliť sa s nami o svoje reakcie.  Táto neformálna výstava ostane v Tržnici po dobu dvoch mesiacov a okoloidúca verejnosť tak dostane možnosť otvoriť debatu na tému sexizmus vo svojom okolí a vo verejnom priestore.  Nominovať sexistické reklamy do súťaže bude možné cez  www.krivyklinec.sk, ktorú spustíme v deň výstavy.

Čítajte naše príbehy

Newsletter