Výstava NO COMMENT

28.05.2014

ncfotouprava

Vystavené vizuálne práce súťažili v troch kategóriách: Najlepšia fotografická reportáž, Najlepšia fotografická aktualita a Najlepší česko – slovenský kreslený vtip, komiks, karikatúra.
Víťazov a nominovaných vybrali spomedzi stovky prihlásených prác medzinárodné poroty.

Na výstave môžete vidieť víťazné reportážne fotografie dvojice Zuzana Halánová – Daniel Laurinc, ktorí spracovali citlivú tému rodín s postihnutými deťmi z Kene. Druhým víťazom tejto kategórie je Milan Illík so sériou fotografií dokumentujúcimi život slovenskej mládeže.

Víťazom kategórie Najlepšia fotografická aktualita sa stal Boris Németh, ktorý spracoval tému povodní v hlavnom meste a záujem ľudí akoby išlo o atrakciu.

Najlepší česko – slovenský kreslený vtip, komiks a karikatúra je zastúpený víťaznými prácami českého autora Vladimíra Renčína, nominovaných autorov Natálie Ložekovej, Mikuláša Sliackeho a tridsiatky ďalších prihlásených.

Výstava je jedinečná svojím obsahom aj atmosférou, práce novinárskych fotografov a karikaturistov zachytávajú spoločenské a politické udalosti na Slovensku i v zahraničí počas roka 2013. Kurátorkou je Ľubica Stanek z Nadácie otvorenej spoločnosti.

Výstava potrvá do 10.júna 2014 a v novembri sa presunie do Prahy.
Viac info na: www.novinarskacena.sk.

Hlavným partnerom 10. ročníka súťaže Novinárska cena 2013 je Slovenská sporiteľňa. Partnermi sú Google, Mayer/McCann Erickson, MEMO 98, NEWTON media, Nadace Open Society Fund Praha. PR partnerom je agentúra PRime time. Za podporu pri informovaní o súťaži ďakujeme medialne.sk, zoznam.sk, sme.sk, IT News.
Partnermi výstavy sú BKIS, Bittner Print.
Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation.

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter