Voda pre rodiny v Medzeve

11.02.2021

Prístup k nezávadnej pitnej vode je problémom v mnohých marginalizovaných rómskych komunitách na Slovensku. V Medzeve sme však objavili problém, ktorý sa dá riešiť: voda je, no peniaze na prístup k nej chýbajú. Veľa systémových problémov rómskych komunít na Slovensku riešiť nedokážeme, no tu vieme pomôcť, a to veľmi konkrétne. 

Za 450 eur dokážeme zabezpečiť pitnú vodu pre 60 najchudobnejších rodín v marginalizovanej rómskej osade v Medzeve. Starosta obce v zasiahnutej časti osady vybudoval výdajník pitnej vody. Na prístup k nej si jednotlivé domácnosti potrebujú zakúpiť čip za 6 eur, následne za 1,41 eura dostanú 1000 l vody. Pre desiatky rodín sú však aj tieto finančné náklady neprekonateľnou prekážkou. Prioritu v ich domácnostiach dostávajú základné potraviny, a tak zostávajú odkázaní na nebezpečnú povrchovú vodu znečistenú splaškami alebo na pomoc iných. 

Pomôžte prosím s nami deťom a rodičom v ťažkej situácii. Vodu potrebujú na prežitie, na udržanie zdravia, ale i na veľmi dôležitú hygienu v čase pandémie. Aj osadu v Medzeve v posledných týždňoch zasiahol koronavírus, prístup k vode je preto pre nich otázkou základného prežitia.  

Ďakujeme.

Prejsť na darovaciu stránku >>>

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter