Nadácia otvorenej spoločnosti na Pohode 2014

30.06.2014

bazant-pohoda-logo-2014

Témy otvárame a prinášame v rôznych formátoch tak, aby si každý mohol zvoliť to, čo mu je najbližšie. Či už sú to Frontline debaty s fotografmi, detský spevácky zbor Superar, animované filmy projektu Karavan, možnosť priameho zapojenia sa do kampane #masturhate a neformálnej diskusie s jej protagonistami.

Už druhý rok budeme s nadšením pomáhať návštevníkom festivalu zorientovať sa v areáli pomocou troch meeting pointov OPEN, FREE a MIND a naši dobrovoľníci budú informovať aj o programe festivalu.

Debaty:

Frontline uvádza: O Ukrajine slovom a fotografiou
piatok 11.7.2014, stan .týždeň
Diskusia o situácii na Ukrajine s fotografmi, ktorí dianie na Majdane zažili na vlastnej koži.
Hostia: Robert Tappert, Mirek Toda, Fedor Blaščák, Tomáš Rafa, Alexander Duleba
Moderuje: Andrej Bán

Frontline uvádza: Ponad múry
sobota 12.7.2014, Optimistan Nadácie Orange
Môže umelecká tvorba napomôcť k lepšiemu spolunažívaniu s menšinami?
Hostia: Martin Vavrinčík (ETP Slovensko),  Michal Sládek (Architekti v osade), Oto Hudec a Natália Velká (Projekt Karavan), Tomáš Rafa
Moderuje: Matúš Vallo

Výtvarné umenie:

Výstava  fotografií Roberta Tapperta: Ukrajina a  Šymona Klimana: Partizáni

Projekt Karavan predstaví svoju prácu v sociálne vylúčených komunitách – výsledok cestovania dvoch výtvarníkov po rómskych osadách, kde s miestnymi deťmi vytvárajú krátke animované filmy. Rôzne animačné techniky si bude môcť pod vedením Natálie Velkej a Ota Hudeca vyskúšať každý, kto navštívi detskú zónu.

Hudba:

sobota 12.7.2014, Daylong Kids Park
Detský zbor Superar z Banskej Štiavnice ukáže silu umenia pri vytváraní skutočne otvorenej spoločnosti. Malí speváci zaspievajú piesne z rôznych kultúr, ktorými poukážu na krásu rozmanitosti. Zbor spája deti bez ohľadu na ich sociálny status, etnický pôvod, náboženské vyznanie či kultúrnu identitu. Ako člen medzinárodnej siete zborovSuperar deťom prináša špičkové hudobné vzdelanie.

Kampaň:

Všetkých, ktorí sú otrávení online hejtovaním pozývame na neformálne stretnutie s osobnosťami – tvárami kampane #masturhate. Pomocou hashtag-u #masturhate môže každý z nás upozorniť na nenávistné vyjadrovanie na internete a napomôcť vytvoreniu hatefree online prostredia. Príďte si podebatovať s Vecom, Robom Rothom či Michalom Hvoreckým a hlavne – hashtagujte!

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter