Otázka vôle

12.12.2016

Existuje vôbec vôľa a akú má dnes funkciu? Ako možno apelovať na väčšiu mieru dobrej vôle? Môžeme ju vypestovať?

Naším novým projektom Otázka vôle do Bratislavy prinášame  svetových odborníkov z oblastí umenia, filozofie, politológie, psychológie a psychiatrie, neurovied, výpočtových vied a ľudských práv. Od decembra 2016 do apríla 2017 sa prostredníctvom prednášok, výstav a vystúpení zameriame na interdisciplinárne skúmanie vôle a širokého spektra problémov, ktoré vôľa zahŕňa.

Otváracie podujatie projektu sa koná v sobotu 17. decembra o 18:00 v a4-priestore pre súčasné umenie. Jeho hosťami budú nemecký filozof a metahumanista Stefan Lorenz Sorgner a švédska kurátorka pôsobiaca v Nórsku, Helena Holmberg. Projekt Otázka vôle je realizovaný v kurátorskej koncepcii Borisa Ondreičku (umelca a kurátora Thyssen-Bornemisza Art Contemporary Viedeň): „Otázka vôle hovorí o našej turbulentnej dobe, ktorá na jednej strane prekypuje veľkou ambíciou v súvislosti s regulovaním telesnosti, rodu, dĺžky života, bolesti… a na strane druhej (kolektívne) sublimuje do ignorovania konzervativizmu, neoliberalizmu, populizmu a taktiež možnej apokalypsy sociálnej demokracie, polarizačného chaosu.“

Organizátorom projektu Otázka vôle/ Question of Will je Nadácia otvorenej spoločnosti v spolupráci s Kunsthall Trondheim, Nórsko s podporou Grantov EHP a Nórska. Vstup na podujatie je voľný, bližšie informácie nájdete na www.questionofwill.sk.

 

Projekt Otázka vôle je financovaný príspevkom vo výške 117 213 eur z grantov Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Finančného mechanizmu EHP a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Čítajte naše príbehy

Naše projekty

Pozrite si na čom pracujeme.
zobraziť projekty

Newsletter