Športový workshop

(SK) Športový redaktor: Prejavom rasizmu a extrémizmu na štadiónoch sa treba venovať viac

25.05.2015 , , ,

(SK) Približne štyridsať budúcich novinárov a televíznych redaktorov z Katedry žurnalistiky Univerzity Komenského sa zúčastnilo workshopu zameraného na tému Médiá vs. rasizmus a extrémizmus v športe, ktorý organizoval Inštitút pre medzikultúrny dialóg (IPMD).

Read more

(SK) Michal Krčméry: Secondary Scholarship Program bol pre mňa prelomový

14.05.2015 ,

(SK) Michal Krčméry z Americkej obchodnej komory absolvoval štúdijný pobyt v zahraničí vďaka štipendijnému programu NOS-OSF. Prečítajte si, čo preňho táto skúsenosť znamenala.

Read more

Divadlo Pôtoň

(SK) Psota na Slovensku: Aj tieto témy patria do divadla

6.05.2015 ,

(SK) Nacionalizmus, národná identita či postoj voči inakosti. Divadlo Pôtoň s mladými ľuďmi v rámci vzdelávacieho projektu hovorí o spoločenskej situácii na Slovensku.

Read more

KU.BA Talks 1_diskusia_25.2.2015

(SK) Kultúrna Bratislava: Máme byť na čo hrdí, ale chýbajú podmienky na prežitie

2.04.2015

(SK) KU.BA je otvorená platforma, ktorej cieľom je prepojiť nezávislé kultúrne subjekty a prispieť k vytvoreniu kultúrnej stratégie mesta Bratislava. Snaží sa ukázať význam kultúry pre mesto jeho obyvateľom i vedeniu a mobilizovať jej predstaviteľov.

Read more

Miznúce deti_HRL3

(SK) Ako miznú odlúčené deti

17.03.2015

(SK) Maloleté deti bez sprievodu, alebo odlúčené deti, sú fenomén, o ktorom sa veľa nevie. Deti do 18 rokov, ktoré sa na našom území nájdu bez rodičov, zákonného zástupcu alebo inej zodpovednej osoby, sa však týkajú aj nás. Obzvlášť, keď malí utečenci miznú a stávajú sa obeťami vykorisťovania.

Read more

028-NOS_PN_III_WEB

(SK) Video: Privátny nacionalizmus III a IV

6.03.2015

(SK) Cyklus Privátny nacionalizmus uzavreli diskusie o štátnosti, hraniciach, extrémizme, strachu a rusko-ukrajinských vzťahoch. Pozrite si záznam z diskusií a galériu vystavených diel.

Read more

031-NOS-PN-II-EMAIL

(SK) Video: Privátny nacionalizmus I a II

23.02.2015

(SK) Pozrite si záznamy z prvých dvoch diskusií projektu Privátny nacionalizmus.

Read more

021-NOS-privatnynacionalizmus-I-EMAIL

Private nationalism: A story of a state representation causing distortion of collective memory

16.02.2015

On February 17th, Czechoslovak flag by Dalibor Bača will be a subject of discussions as part of the Private nationalism cycle organised in Open Gallery. Here is an interview with an artist about a controversial masterpiece and a wave of private nationalism it generated.

Read more

vi dobry sudca

For the sake of good choice: To make your mum understand

12.08.2014

It is often difficult to explain the work of non-profit sector. And it is even harder to clarify the judicial system’s functioning. However, civil organisation Via Iuris managed to launch a successful campaign on jurisdiction. Their video-films and information graphics were very visible prior to election of the Supreme Court’s Chairman in Slovakia. Thus, the campaign For the sake of good choice serves as good practice example which managed to present non-mainstream topic to lay public.

Read more

Superar-srebrenica-2014011

Superar summer school in Srebrenica: Music connects Serbian and Bosnian children

,

Great Superar summer school hosted children from different countries including small singers from Banská Štiavnica. Read and see for yourself how music changes relationships between today’s generation of Serbs and Bosnians.

Read more

News

Read more...

Our projects

Take a look at what we are working on
show projects

Calendar

Read more...